Fotíme školské akcie telefónom, ďalšie jednoduché tipy na zlepšenie Vaších fotiek (druhá časť)

Takže, v predošlom článku sme si už čo to povedali, čo robiť aby ste fotografovali kvalitnejšie fotky. Dnes si k ním pridáme ešte pár tipov.

1. Vždy je lepšie použiť obe ruky - tým myslíme držať fotoaparát/telefón v dvoch rukách pre lepšiu stabilitu. Snáď k tomu nemusíme dodávať, že jednou rukou a za pochodu fotografovať nie vždy dopadne pozitívne, takže sa naozaj oplatí zastaviť, chytiť telefón oboma rukami a fotiť.

2. Blesk nie je náš kamarát - vieme, všetci máme nastavený blesk na automatiku, ale v 99% prípadoch sa to neoplatí. Nielenže budú mať všetci fotení červené oči, ale aj ostré nepríjemné tiene a priesvietené fľaky tam, kde je pokožka trochu mastnejšia. Preto odporúčame, pokiaľ nefotíte v noci alebo v úplne tmavom priestore, nepoužívať blesk. Vo veľkom priestore aj tak zanikne a je ním osvetlené len to čo je najbližšie a to čo je ďalej, napríklad javisko, zostane aj tak tmavé. 

3. Burst mode naopak kamarát je - to znamená fotiť veľa záberov za sebou. Tento spôsob fotenia je najlepší pri fotení športov, tancov a podobných pohyblivých aktivít, kde je ťažké odfotiť len tak určitú 1 konkrétnu tanečnú pózu lichotivo a hneď na prvý krát.

4. Nemusíte vedieť čo HDR znamená, stačí že ho použijete - dobre, povieme si trošku o tom, čo je HDR aby sa nám to ľahšie chápalo. HDR znamená high dynamic range - široký dynamický rozsah, to znamená, že telefón si sám vyráta, ktoré časti obrázku by boli príliš tmavé a ktoré príliš svetlé a trošku tie miesta usmerní, aby vyzerali viac ako v skutočnosti. Takže ak telefón má možnosť zapnúť HDR funkciu, tak si ju určite zapnite.

Takže, toto boli základné tipy ako zlepšiť svoju fotografiu. V ďalšom článku si povieme trošku technickejšie veci ako je využitie svetla, kompozícia a podobne.

 


Online - Ročenku si môžete vytvoriť sami online editore. Zaregistrujte sa zdarma a my vám zašleme prístup do editoru. 

Grafik - Ak nie ste technicky zdatní, náš grafik vám pomôže s prípravou ročenky. Vy si tvorbu vašej ročenky môžte skontrolovať online, zadať komentáre a pripomienky, prípadne hneď vykonať zmenu.

Práca v online editore je jednoduchá, pretože je veľmi podobný ako Word. 

Môžete si pridať fotky, texty, grafiku.

V galérii nájdete množstvo grafických podkladov a prvkov.

Zaregistrujte sa a získajte prístup do online editora.

Tvorba ročenky je zdarma. Platí sa až po odoslaní objednávky. Cena vašej ročenky závisí od formátu, väzby a počtu vydaných kusov. Chcete vedieť koľko bude stáť vaša ročenka? Tu si zadajte kalkuláciu.

Pre školu poskytujeme nasledovný servis:

grafická príprava - či už v online editore alebo našim grafikom
fotenie žiakov a zamestnancov - každému žiakovi/študentovi a zamestnancom urobíme 3-5 portrétnych záberov, z ktorých si môžu vybrať ten, ktorý sa im najviac páči. Vybraný záber vyretušujeme a vložíme do ročenky.
fotenie priestorov školy - máte sa čím pochváliť? Nafotíme vám  priestory školy, areál, učebne, trofeje a všetko čo považujete za dôležité dať do ročenky
workshopy - poskytneme vám vzdelávací workshop, ako si tvoriť ročenku, online alebo priamo vo vašej škole
pomôcky - poskytneme vám pomôcky pre tvorbu ročenky, plánovací kalendár, katalóg grafiky, príručky, propagačné materiály
prototyp - ak už máte ročenku pripravenú aspoň na 90%, pred vydaním vám vytlačíme vzorku. Aby ste videli ako bude presne vyzerať. 

Za tento servis škola nič neplatí.

Ročenku vám vydáme v akomkoľvek formáte od A6 až do A3. Ale vieme aj neštandardné formáty ako napríklad štvorcový 21x21 cm.

Najčastejšie si školy vydávajú ročenku vo formáte A4 v tvrdej knižnej väzbe.

Minimálny počet strán je 24. Strany si môžete pridávať po 4.  Školy si najčastejšie vydávajú ročenku so 132 stranami.

Ročenky tlačíme už od 1 ks. Avšak cena ročenky závisí hlavne do celkového počtu vydaných kusov. Čím viac kusov sa vydá, tým je cena nižšia.