Nebojte sa farieb

Farby sú ďalšou významnou časťou tvorby ročenky. Podľa toho, akú emóciu chcete u jej čitateľa vyvolať sa vyberajú aj farby použité v ročenke.

Základne teda môžeme rozdeliť farby na studené a teplé. Teplé farby ako sú červená, oranžová a žltá vyvolávajú akciu a príjemné, šťastné a veselé emócie. Studené farby ako modrá, fialová a zelená navodzujú pocit dôvery, autority a inteligencie.

 

Farby delíme na tri hlavné skupiny:

  1. primárne - to sú červená, modrá a žltá. Tieto 3 sú základnými farbami, pretože ich kombináciou dokážeme vytvoriť všetky ostatné farby.
  2. sekundárne - vznikajú kombináciou dvoch primárnych farieb, patria sem oranžová (žltá + červená), zelená (žltá + modrá) a fialová (červená + modrá).
  3. terciárne farby - sú tvorené zmiešaním jednej primárnej a jednej sekundárnej farby.

Ako farby správne kombinovať si povieme v nasledujúcich riadkoch. Existuje 6 základných typov farebných schém – monochromatická, analogická, doplnková, rozdelená doplnková, triadická a tetradická.


Online - Ročenku si môžete vytvoriť sami online editore. Zaregistrujte sa zdarma a my vám zašleme prístup do editoru. 

Grafik - Ak nie ste technicky zdatní, náš grafik vám pomôže s prípravou ročenky. Vy si tvorbu vašej ročenky môžte skontrolovať online, zadať komentáre a pripomienky, prípadne hneď vykonať zmenu.

Práca v online editore je jednoduchá, pretože je veľmi podobný ako Word. 

Môžete si pridať fotky, texty, grafiku.

V galérii nájdete množstvo grafických podkladov a prvkov.

Zaregistrujte sa a získajte prístup do online editora.

Tvorba ročenky je zdarma. Platí sa až po odoslaní objednávky. Cena vašej ročenky závisí od formátu, väzby a počtu vydaných kusov. Chcete vedieť koľko bude stáť vaša ročenka? Tu si zadajte kalkuláciu.

Pre školu poskytujeme nasledovný servis:

grafická príprava - či už v online editore alebo našim grafikom
fotenie žiakov a zamestnancov - každému žiakovi/študentovi a zamestnancom urobíme 3-5 portrétnych záberov, z ktorých si môžu vybrať ten, ktorý sa im najviac páči. Vybraný záber vyretušujeme a vložíme do ročenky.
fotenie priestorov školy - máte sa čím pochváliť? Nafotíme vám  priestory školy, areál, učebne, trofeje a všetko čo považujete za dôležité dať do ročenky
workshopy - poskytneme vám vzdelávací workshop, ako si tvoriť ročenku, online alebo priamo vo vašej škole
pomôcky - poskytneme vám pomôcky pre tvorbu ročenky, plánovací kalendár, katalóg grafiky, príručky, propagačné materiály
prototyp - ak už máte ročenku pripravenú aspoň na 90%, pred vydaním vám vytlačíme vzorku. Aby ste videli ako bude presne vyzerať. 

Za tento servis škola nič neplatí.

Ročenku vám vydáme v akomkoľvek formáte od A6 až do A3. Ale vieme aj neštandardné formáty ako napríklad štvorcový 21x21 cm.

Najčastejšie si školy vydávajú ročenku vo formáte A4 v tvrdej knižnej väzbe.

Minimálny počet strán je 24. Strany si môžete pridávať po 4.  Školy si najčastejšie vydávajú ročenku so 132 stranami.

Ročenky tlačíme už od 1 ks. Avšak cena ročenky závisí hlavne do celkového počtu vydaných kusov. Čím viac kusov sa vydá, tým je cena nižšia.